فیلم بی وفا

نمایش و تحلیل فیلم بی وفا

​​در فیلم بی وفا Faithless، آنقدر داستان و دیالوگ ها مهم است و آنقدر درام آن با دقت مرحله به مرحله چیده شده است که هر اشاره ای ممکن است مخل این مواجهه بکر شود. لذا چیزی در مورد فیلم نوشته نمی شود، فقط تیزر فیلم گذاشته می شود و عنوان فیلم توضیح داده می شود:

🌀هر دو واژه Faithless و Unfaithful به دو معنای بی وفا ( در رابطه زناشویی) و خیانتکار ( در حق کسی) بکار می روند و هر دو هم عنوان دو فیلم هستند.
واژه Unfaithful عنوان فیلمی آمریکایی و Faithless عنوان همین فیلم روشنفکرانه از اروپا.

هر دو کلمه در انجیل آمده اند با دو هدف متفاوت:
واژه Faithless برای کافر به کار رفته، برای کسی که از ریشه اعتقادی ندارد، اما Unfaithful کسی است که معتقد است ولی یک روز، یک جا، خطای غیرعمد یا سرپیچی عمدی می کند ( شبیه منافق).
پس در حالت Faithless چون از اول فرد اعتقاد نداشته اگر سرپیچی کند خطا محسوب نمی شود ولی سرپیچی در Unfaithful احساس عذاب وجدان و میل به جبران را در انسان پدید می آورد.
یعنی در Faithless در کل Faith از اول وجود ندارد ولی در Unfaithful در ابتدا به ساکن به صورت Faithful بوده است ولی گهگاهی لغزش می کند و برای همین پیشوند Un برای منفی کردن در ابتدای آن قرار می گیرد، یا اینکه حالتی است که از ابتدا کاملا Faithful نبوده است.

حال اگر از معنای بکار رفته در انجیل برای آن بگذریم، در حالت Unfaithful، فردِ بی وفا احساس عذاب وجدان می کند ولی در وضعیت اگزیستانسیالِ Faithless، فرد ممکن است احساس عذاب وجدان نکند! اما چرا احساس عذاب وجدان ممکن است صورت نگیرد، موضوعی است که فیلم به آن می پردازد و در جلسه تحلیل بعد از فیلم مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد.

تحلیل و بررسی: دکتر حنیف شمیم

🗓 روز چهارشنبه 8 اسفند
🕟 ساعت 10 صبح

🔷حضور در جلسه به شرط پیش ثبت نام امکان پذیر است.

🔹تلفن جهت رزرو:

📞 22222300
📞 09213019019

هزینه ثبت نام آنلاین: 25000 تومان

ثبت نام در جلسه نقد فیلم

  • درصوتیکه میخواهید اطلاعات ثبت نام برای شما ایمیل شود.
  • قیمت: 35,000 تومان
  • 0 تومان
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *